Smrt mezi kapkami deště

Série: Wavesbury 4.
Žánr: Literatura česká, Historické romány
Vydáno: 2021, Jonathan Livingston
Počet stran: 594
Jazyk vydání: český
ISBN: 978-80-7551-194-2

Anotace

Někdejší markytánka Mary se chystá oslavit své devatenácté narozeniny, první jako komtesa z Wavesbury. Přípravy zastíní zdánlivě nesouvisející vraždy a únosy. Obětí jednoho z nich se stává i Mary – společně s mužem, na kterém jí začíná záležet. Musí ze sebe vydat vše, aby s pomocí své nové rodiny unikla osudu, který může být horší než smrt.

Důstojník z Wavesburyho regimentu je obviněn z vraždy vyděrače kvůli neznámé ženě. Zbývá jen na Mary a jejím adoptivním otci hraběti z Wavesbury, aby ho zachránili před šibenicí, ke které téměř dobrovolně kráčí.

Přímo ve Wavesburyho domě umírá prostý skotský voják a jeho poslední slova obsahují krom varování překvapivé znalosti o Wavesburyho rodině. Nezbývá než se vypravit do Skotska, a lady Mary tak musí znovu obléci prostý oděv markytánky. Ukazuje se, že ve hře může být nová ničivá zbraň, o kterou mají zájem nejen nepřátelé, ale možná i vzdálení příbuzní.

Na začátku je vražda jednoho bezvýznamného hejska. Významnější ovšem je, že všechny indicie ukazují jako pachatelku lady Elizabeth. Když jí hrozí uvěznění v nejtěžším anglickém vězení, Wavesbury odmítá svoji manželku vydat a oba se ocitají na útěku. Aby očistili své jméno a odhalili neznámého mstitele, který chce zničit jejich rodinu, musí se uchýlit mezi skutečné zločince, do prostředí londýnských slumů a nevěstinců.

Hodnocení čtenářů

Čtvrtý díl Wavesburyho se vesměs celý odehrává v Británii, což je asi největší rozdíl oproti předchozím dílům kde jsme navštěvovali různé exotické destinace, i když pro velkou část Čechů je jistě exotická i divoká Skotská Vysočina kterou v této knize také navštívíme.

Pokud jde o dění, je to opět gejzír dobrodružných situací do kterých se Wavesbury a jeho rodina dostávají a ve Smrti mezi kapkami deště se v prvních třech příbězích dostává do popředí postava nevlastní dcery hraběte Wavesburyho lady Mary, mně osobně se líbila nejvíce část čtvrtá Londýnská, Oko za oko.
Slyšel jsem rozhovor autora že má v šuplíku připravený materiál až k Napoleonským válkám, tak se máme na co těšit.

nero 13

databazeknih.cz

Výborné a opět nabité dějem, žádná hluchá místa, je to opravdu velice zábavné a čtivé. Titulní epizoda to je prostě lahůdka, má úžasnou atmosféru. Perfektní, přečteno za čtyři dny. Už se těším na další pokračování.

Francois17

databazeknih.cz

Opět – hodně příjemné, dobrodružné čtení o nebezpečí, pomstách a nápravě křivd, kde šavle sviští a pistole pálí, či naopak, pal a tasit! Za hlavní hrdinku je zpočátku Mary, ale postupně se žezla zase chápe její nevlastní taťka, jak se na titulního hrdinu patří.

kolacky

databazeknih.cz