Romance pod gilotinou

Série: Wavesbury 6.
Žánr: Literatura česká, Historické romány
Vyjde: 21. srpna 2023, Jonathan Livingston
Počet stran: 664
Jazyk vydání: český
ISBN: 978-80-7551-304-5

Anotace

Je příjemné být bohatou francouzskou markýzou a žít v přepychu. Ale již méně příjemné se to ukazuje v době Velké francouzské revoluce, zvlášť když Robespierre nastolil svůj teror. Mladý William Wavesbury se švagrem Paulem – a dvojčetem Margaret, která nemůže zůstat pozadu – se tak musí vydat na nebezpečnou misi na Paříže, aby zachránili Paulovu sestru před rozsudkem, který v té době mohl znamenat jen jediné. Smrt gilotinou.

Ani doma v Anglii není bezpečno. Starý hrabě David Wavesbury je stále užitečný vojenský poradce, a stává se proto cílem francouzských špiónů. Zvláště toho, který má osobní důvody k pomstě na jeho rodině. Co začalo neškodným setkáním s galantním lupičem, končí bojem o život téměř na prahu Wavesburyho domova.

Paul se dostal na záhadný seznam lidí, kteří jsou zdánlivě bez důvodu jeden po druhém vražděni. Stopy vedou jasným směrem, proto mu nezbývá než se vydat společně s Williamem Wavesburym znovu do nepřátelské Paříže. Zrádce ve vlastních řadách pak přinutí k nebezpečné cestě i jejich dámy. Znetvořený dohlížitel nad pařížskými nevěstinci si rozhodně nemůže nechat takovou kořist ujít.

Maximilien Robespierre, nekorunovaný vládce nové Francouzské republiky, je na vrcholu moci. Nemá ale nejmenší tušení, že kdesi za Lamanšským kanálem skupina lidí plánuje spiknutí, které má jeho vládu ukončit jednou pro vždy.