Indiánské Vánoce

Série: Wavesbury 3.
Žánr: Literatura česká, Historické romány
Vydáno: 2020, Jonathan Livingston
Počet stran: 424
Jazyk vydání: český
ISBN: 978-80-7551-160-7

Anotace

Je prosinec 1757 a Davidovi a Elizabeth konečně svitla naděje, že prožijí klidné Vánoce na svém panství. Při plavbě Atlantikem po napadení francouzským korzárem ztroskotají. Přežít v nehostinných zasněžených kanadských lesích vyžaduje nečekaná spojenectví, zvláště když se znovu objeví staří nepřátelé…

Po tragické bitvě u Ticonderogy je Wavesburyho regiment poslán odpočinout si do odlehlé komunity pobožných osadníků. Indiánské útoky a Elizabetino obvinění z čarodějnictví mohou být jen zástěrkou pro složitější intriky…

Někdy je těžší obsazené město udržet, než je dobýt. Britské síly se stahují kolem Québeku, schyluje se k rozhodující bitvě francouzsko-indiánské války a u toho plukovník Wavesbury se svými vojáky nemůže chybět.

Na křtiny Wavesburyho dvojčat se sjíždějí hosté. Dorazí i Adam Barclay se ženou Annou a sestrou Lucy. Oslava křtin je narušena a Lucy je unesena… David se svými muži, Elizabeth a Barclayovými se vydávají po stopách únosce. Jane potkává přízrak z minulosti. Má přijmout pomoc od nepřítele, kterého zároveň miluje? Pátrání je přivádí do francouzského Gévaudanu, kraje, kde řádí tajemná Bestie.

Hodnocení čtenářů

Děj hrdinu, sympatického správňáka, přesouvá do další destinace. I u této knihy obdivuji Návarovu přesnou znalost historickych událostí, na jejichž pozadí se příběh odehrává. Díky jejich formě jsem se cítila, stejně jako u ostatních knih z této řady, vtažená do děje. Francouzština, která je použita v některých dialozích, k historii podle mě pasuje, podporuje jeji romantické vykreslení.

Vintera

databazeknih.cz

Bylo to výborné, zábavné a velice dobře se to četlo. Skvělá je poslední epizoda knihy. Možná je to zatím nejlepší díl série. Uvidíme dál, zbývá bohužel už jen jeden díl, ale to je celkem tlustá bichle.

 

Francois17

databazeknih.cz

Jojo, konečně se čtenář dozví, kdy jak proč byla Elisabeth nařčena z čarodějnictví. Kdy se spřátelili s Mohawky. Odkud jsou jejich přezdívky.

A opět prima dobrodružné počtení!!!

kolacky

databazeknih.cz