Slečna podporučík

Série: Wavesbury 2. 
Žánr: Literatura česká, Historické romány 
Vydáno: 2019, Jonathan Livingston 
Počet stran: 440 
Jazyk vydání: český 
ISBN: 978-80-7551-143-0 

Anotace

Hrabě David Wavesbury, v té době podplukovník Wavesbury, chystá uprostřed znesvářené Indie doprovodit Roberta Clivea na výpravu proti zdrcující přesile. Po ztrátě důstojníka vezme zavděk jakoukoliv náhradou. Mladý podporučík John Ferrel totiž skrývá nejedno tajemství.

Ani po návratu domů – již po boku milované Elizabeth – nemá Wavesbury čas těšit se z rodinného štěstí. Líbánky nedopadnou právě podle jejich představ, když se objeví dávný Elizabetin známý, který chce využít dceru rebela pro své politické cíle. Elizabeth čeká nelehká volba. Může být vůbec ochotna postavit se kvůli svému manželovi za vévodu z Cumberlandu, Řezníka Vysočiny?

Ke všemu kolují zvěsti, že na Wavesburyho barbadoské plantáži straší. Hrabě Wavesbury je skeptický ke všemu nadpřirozenému, ale žádost jeho správce o zásah je natolik naléhavá, že si ji nemůže dovolit ignorovat.

Když se začnou opakovat útoky na Elizabetin život, Wavesbury je nucen jednat. Nenese nakonec za většinu předchozích událostí odpovědnost jediný neznámý nepřítel? Kdosi v pozadí s vlastními cíli? 

Hodnocení čtenářů

Příběh hlavního hrdiny pokračuje, jeho dobrodružná cesta za vykonáváním dobra nás zavede do zajímavých exotických destinací, které sehrály svoji úlohu při utváření dejin. Ani tady nechybí historické události, příběh se svižně odvíjí a detektivní zápletka hraje na strunku čtenářovy zvědavosti.

Vintera

databazeknih.cz

Není to četba pro náročné, ale úžasná oddechovka.

kolacky

databazeknih.cz

Opět je to zábavné a nabité dějem. Popisy prostředí jsou výborné, děj máte prakticky před očima. Místy je to ale docela dost silné kafe. Například epizoda nazvaná Krvavý písek začíná pozvolna jako nějaký Sherlock Holmes, ale to finále. Za to krvavé finále by se nemusel stydět ani Bob Saint – Clare. Mrtví se prakticky nedají spočítat, a to nejde o bitvu. A ano, dojde i na žraloka. Kdo se pozastaví nad pravděpodobností děje, ten bude samozřejmě nespokojen, ale mně se to líbilo, Old Shatterhandovi jsem taky náboje nikdy nepočítal. První kniha je o něco lepší. Druhá více připomíná sešitové romány Dobrodružného světa, ale v mnohem koncentrovanější a zábavnější podobě. Hodnocení ? Tak 80 – 90 %. Mám takové knížky rád.

Francois17

databazeknih.cz