Série knih Wavesbury

Dobrodružství anglického důstojníka lorda Davida, hraběte z Wavesbury

Plukovník a rebelova dcera

Začíná druhá polovina 18. století. Od bitvy na Cullodenském vřesovišti uběhlo pět let. Anglický důstojník lord David, hrabě z Wavesbury, bojoval v řadách vládního vojska a ocitl se tak na vítězné straně. Elizabeth MacDermott je dcera poraženého skotského zemana. Blíží se sedmiletá válka a Wavesburyho společně s Elizabeth čeká nejedno dobrodružství v Evropě, Africe, Americe a navštívíme tereziánské Čechy.

Detail

Slečna podporučík

Jak se stali ze dvou nepřátel přátelé na život a na smrt? Co je zač zdánlivě bezchybný nový důstojník? Dokáže se Wavesburyho Elizabeth rozhodnout mezi ctí své rodiny a manželovou? Nebezpečí číhá nejen ve Skotsku, ale i na vzdáleném Barbadosu. Nenese nakonec odpovědnost za většinu předchozích událostí jediný neznámý nepřítel?

Detail

Indiánské Vánoce

Wavesburyovi se chystají na šťastné Vánoce roku 1757 strávené po dlouhé době v klidu domova, ale návrat zimním Atlantikem končí setkáním s francouzským korzárem a ztroskotáním. Tím začíná dlouhá cesta válkou zmítanou Amerikou.

Detail

Smrt mezi kapkami deště

Někdejší markytánka Mary se chystá oslavit své devatenácté narozeniny, první jako komtesa, adoptivní dcera Davida z Wavesbury. Přípravy zastíní zdánlivě nesouvisející vraždy a únosy. Musí se sebe vydat vše, aby s pomocí své nové rodiny unikla osudu, který může být horší než smrt.

Detail

Zmizení majora Woodwarda

Major Woodward zmizel na Barbadosu. Stal se snad obětí místního kultu voodoo, lidské hrabivosti, nebo snad vyslanců nepřátelského státu? Propuká americká revoluce, ze starých přátel jsou noví nepřátelé. Když je mladičká Margaret Wavesbury zatčena jako špiónka ve službách Washingtonových rebelů, jejímu otci a rodině nezbývá než se vydat na dlouhou cestu válečnou krajinou.

Detail

Romance pod gilotinou

Je příjemné být bohatou francouzskou markýzou a žít v přepychu. Ale již méně příjemné se to ukazuje v době Velké francouzské revoluce, zvlášť když Robespierre nastolil svůj teror. Mladý William Wavesbury se švagrem Paulem – a dvojčetem Margaret, která nemůže zůstat pozadu – se tak musí vydat na nebezpečnou misi na Paříže, aby zachránili Paulovu sestru před rozsudkem, který v té době mohl znamenat jen jediné. Smrt gilotinou.

Detail