Markytánky, piráti a spol.

Když jsem kupoval bazarovou jízdní gardu od Wargames Foundry, „v ceně“ byli také nějaké markytánky, další osazenstvo vojenského tábora a pár pirátů a pirátek.

Dámy mají na sobě části asi pruských uniforem (nakonec, aby ne – ta sada se jmenuje „Prussian Camp Followers“), ale namaloval jsem je, aby zapadly k mým Britům. Děvče nabízející jablko v krátkém kabátci si přímo říkalo o barvy 42. regimentu. Ale ta svačící má na sobě zase kořist (nebo dárek, podle zrovna probíhajícího konfliktu) od pruských Zietenových husarů. Nebo alespoň pokus.

Musím říct, že zatímco piráti a další jsou pěkné modely. „Foundrácký“ lehce komiksový styl, ale pěkné, s výraznými obličeji. Což se úplně nedá říct o sadě bavících se britských vojáků, kterou zjevně dělal jiný sochař. Zvláště „dáma“ sedící vojákovi na kolenou měla obličej, u kterého se autor nejspíše inspiroval obrázky nějakých ranných vývojových fází člověka. Nejprve jsem se snažil odpilovat mohutné nadočnicové oblouky, za které by se nemusel stydět ani dospělý gorilí samec, ale nakonec šla pryč celá hlava. Možná někdo pozná francouzskou kantýskou od Warlordu.